X

دکتر فرشته موتابی

سوابق تحصیلی و کاری

دکتر فرشته موتابی صاحب امتیاز و عضو هیئت مؤسس مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی سگال وابسته به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران و همچنین عضو هیئت علمی پژوهشکده خانواده دانشگاه شهید بهشتی است. او مدرک خود را در هر سه مقطع کارشناسی (دانشگاه تبریز)، کارشناسی ارشد (دانشگاه علوم پزشکی ایران/ انستیتو روانپزشکی تهران) و دکترا (دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی) در رشته روانشناسی با گرایش بالینی اخذ کرده است.

دکتر موتابی از سال 1362 که وارد رشته روانشناسی بالینی شده است تا کنون، تمامی فعالیت­‌های حرفه­‌ای و علمی خود اعم از آموزش، پژوهش و درمان را در حیطه بالینی و با رویکرد شناختی رفتاری انجام داده است. از سال 1385با ورود به پژوهشکده خانواده دانشگاه شهید بهشتی به عنوان عضو هیئت علمی، بخشی از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی او در حوزه زوج و خانواده انجام می­‌شوند.

علاوه براین دکتر موتابی عضویت در هیئت مؤسس انجمن روانشناسی بالینی، معاونت آموزشی پژوهشکده خانواده، تدریس به عنوان استاد مدعو در دانشگاه­‌های مختلف، عضویت در کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی، عضویت در هیئت مدیره انجمن روانشناسی ایران، دبیری علمی کنگره‌­های روانشناسی، طراحی و اجرای طرح مهارت­‌های زندگی برای دانشجویان، درمانگری، پژوهشگری و تألیف کتاب‌­های متعددی در حوزه روانشناسی را نیز در کارنامه خود دارد.

 

پژوهش و تألیف

دکتر فرشته موتابی مؤلف ده­‌ها مقاله پژوهشی در حوزه روانشناسی بالاخص رویکرد شناختی رفتاری و موضوعات زوج و خانواده است. کتاب آموزشی وی با عنوان راه و رسم درمانگری در نظریه شناختی رفتاری تاکنون بارها تجدید چاپ شده است. علاوه برآن مجموعه آموزش کارگاهی مهارت­‌های زندگی برای دانشجویان نیز از تألیفات درخشان در کارنامه اوست. سایر تألیفات دکتر موتابی را در پیوند زیر می‌­توانید مشاهده کنید.

 

فعالیت­‌های حرفه‌­ای

دکتر فرشته موتابی مدرس دروس تخصصی رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و برگزارکننده کارگاه­‌ها و دوره­‌های آموزشی متعدد برای متخصصان در حوزه درمان­‌های شناختی رفتاری، مهارت­‌های زندگی و زوج‌درمانی است. از دیگر فعالیت­‌های آموزشی او ارائه سوپرویژن به دانشجویان و درمانگران است. وی هدایت پایان‌­نامه­‌های تخصصی و انجام پژوهش‌­های مستقل در این حوزه را نیز برعهده دارد. همچنین دکتر موتابی به­‌عنوان روان‌درمانگر به درمان انفرادی بزرگسالان و زوج­‌درمانی با رویکرد شناختی رفتاری اشتغال دارد.

آدرس جدید مرکز

مرکز سگال از اول اسفند ۱۳۹۸ در آدرس جدید مستقر شده است.

آدرس: میدان آرژانتین ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر) کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

 تلفن‌های تماس:

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵3

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵4

درباره سگال

"درمان­‌های شناختی رفتاری" مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­‌ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند...

>> درباره سگال