X

دکتر سحر عرب‌پور

سوابق تحصیلی و کاری

دکتر سحر عرب پور، تحصیل در رشته‌ی روان‌شناسی بالینی را در دانشگاه علّامه طباطبایی با رتبه ی 57 کنکور سراسری آغاز کرد و در مقطع کارشناسی ارشد این رشته با کسب رتبه‌ی اول از دانشگاه شیراز فارغ‌التحصیل شد و سپس مدرک دکتری خود را در رشته‌ی روان‌شناسی از دانشگاه الزهرا اخذ نمود. موضوع پایان‌نامه‌ی ارشد و تز دکتری وی هر دو در زمینه‌ی رویکرد طرح‌واره‌محور بوده است.
 

علاقمندی‌ها

علاقمندی و اشتیاق وی به حوزه‌ی بالینی مخصوصاً نگاه مبتنی بر طرح‌واره باعث شد که بررسی برازش تجربی مدل مفهومی طرح‌واره‌محور را به عنوان موضوع تز دکتری خود انتخاب کند تا بتواند در حد وسع، به بررسی اعتبار تجربی روابط مفروض بین متغیرهای مطرح شده در این رویکرد بپردازد.

 

فعالیت­‌های حرفه‌­ای

دکتر عرب‌پور فعالیت بالینی خود را پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع ارشد آغاز نموده و از آن زمان به صورت مستمر مشغول روان‌درمانی با رویکرد شناختی-رفتاری بوده است. وی در طی سالیان حین و پس از تحصیل به یادگیری‌های خارج دانشگاهی ادامه داده و دوره‌های آموزشی مختلفی را برای ارتقای دانش نظری و مهارت عملی خود گذرانده است. او در طی این سال‌ها با مرکز مشاوره‌های خصوصی و دانشگاهی مختلفی همکاری درمانی و نیز سال‌ها به عنوان مدرس مدعو با دانشگاه آزاد تهران-جنوب و دانشگاه الزهرا همکاری تدریس داشته و از سال 97 با مجله‌ی مطالعات روان‌شناختی زنان، در داوری مقالات همکاری داشته است.


حوزه‌های مطالعاتی تخصصی وی روش تحقیق، حیطه‌های مرتبط با درمان شناختی-رفتاری، طرح‌واره درمانی، خودکشی، اعتیاد جنسی، عشق، فلسفه برای کودک (p4c) و تحلیل گفتمان بوده است. 

آدرس جدید مرکز

مرکز سگال از اول اسفند ۱۳۹۸ در آدرس جدید مستقر شده است.

آدرس: میدان آرژانتین ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر) کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

 تلفن‌های تماس:

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵3

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵4

درباره سگال

"درمان­‌های شناختی رفتاری" مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­‌ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند...

>> درباره سگال